Έγραψε ιστορία με την Ισλανδία ο Μάγκνουσον!

Για 65 λεπτά αγωνίστηκε ο Χόρντουρ Μάγκνουσον στην ιστορική εκτός έδρας νίκη της Ισλανδίας επί του Λιχτενστάιν (7-0)!

Ο παίκτης του Παναθηναϊκού κατέγραψε μία ακόμη συμμετοχή με τα χρώματα της Εθνικής του ομάδας και ενίσχυσε την προσπάθεια των Ισλανδών να φτάσουν στην πρώτη νίκη της προκριματικής φάσης του Euro 2024. Ο Μάγκνουσον αντικαταστάθηκε στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης, καθώς όλα είχαν κριθεί (το σκορ ήταν 3-0) και ο τεχνικός των Σκανδιναβών ήθελε να δοκιμάσει πράγματα.

Μάλιστα, ο κεντρικός αμυντικός του Τριφυλλιού, έγραψε ιστορία με την Εθνική ομάδα της πατρίδας του, καθώς αυτή ήταν η μεγαλύτερη νίκη της Ισλανδίας σε επίσημο παιχνίδι!

Για την ιστορία, για τους φιλοξενούμενους πέτυχε χατ τρικ ο Γκούναρσον, ενώ από ένα γκολ πέτυχαν οι Όλαφσον, Χάραλντσον, Γκούντγιονσεν και Έλερτσον.