Έφτασε τις 8 αποκρούσεις πέναλτι ο Διούδης

Ο Παναθηναϊκός πήρε χθες (31/10) το πρώτο του “τρίποντο” στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε με 2-0 της Λαμίας, με τον Καρλίτος να πετυχαίνει και τα δύο γκολ του Τριφυλλιού ένα σε κάθε ημίχρονο.

Μάλιστα οι “πράσινοι” κινδύνεψαν να μπουν σε μπελάδες αν και προηγήθηκαν στο 8′, μιας και ο Κουρμπέλης έκανε πέναλτι στο 20ο λεπτό. Παρόλα αυτά ο Διούδης έπιασε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Ρόμανιτς και κράτησε το 1-0. Αυτό ήταν και το όγδοο πέναλτι που πιάνει ο έμπειρος τερματοφύλακας στην καριέρα του.

Πιο συγκεκριμένα έχει πιάσει τέσσερα με τη φανέλα του Παναθηναϊκού, δύο με τον Άρη και δύο με τον Πανιώνιο.