Δεν άντεξαν και ηττήθηκαν από τη Βουλιαγμένη οι “πράσινοι”

Την ήττα με 11-5 γνώρισε ο Παναθηναϊκός στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Βουλιαγμένη, για την έκτη αγωνιστική της Α1 πόλο Ανδρών. Οι φίλοι του “τριφυλλιού” έκλεψαν για ακόμα μία φορά την παράσταση, δημιουργώντας εκπληκτική ατμόσφαιρα στο κολυμβητήριο.

Το «τριφύλλι» ήταν ανταγωνιστικό σε μεγάλο μέρος του αγώνα απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο με άλλους στόχους στο πρωτάθλημα και γνώρισε την ήττα με 5-11.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι «πράσινοι» μπήκαν συγκεντρωμένοι στο ξεκίνημα του αγώνα και προηγήθηκαν στο πρώτο οκτάλεπτο με 3-2.

Στη δεύτερη περίοδο ο Παναθηναϊκός το πάλεψε αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει με αποτέλεσμα η Βουλιαγμένη να περάσει μπροστά στο ημίχρονο με 3-6.

Στο τρίτο οκτάλεπτο ο ΠΑΟ ανέβασε ρυθμό και με 2-1 επιμέρους σκορ κατάφερε να μειώσει σε 5-7 αλλά στην τελευταία περίοδο δεν μπόρεσε να «λυγίσει» τους φιλοξενούμενους.

Οκτάλεπτα: 3-2, 0-4, 2-1, 0-4.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Γαβαλάς, Σιαμάς Χ., Ζερβουδάκης, Ξενάκης , Κουρλιάφτης , Καρακάσης, Σιαμάς Π., Πανταζόπουλος , Ρομπόπουλος 3, Χατζηστεφάνου, Βέκκος 2, Παπαβασιλείου, Τριχάς, Δευτεραίος, Εγνατιάδης.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Χρβόγε Κόλιανιν): Τζωρτζάτος, Κωνσταντόπουλος, Αλαφραγκής , Γκιουβέτσης 1, Σπηλιόπουλος, Πάπαριτς , Λόζινα 3, Καλογερόπουλος 2, Χαλυβόπουλος , Καπότσης, Κουρούβανης Ν. 2, Σκουμπάκης 3, Ανδρεάδης, Καστρινάκης Ν., Καστρινάκης Αθ.