Μπαρτζώκας: “Σέβομαι τον Παναθηναϊκό, έχει καλό προπονητή και καλό υλικό”

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας μίλησε μετά την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό και τόνισε πως σέβεται το Τριφύλλι, ενώ χαρακτήρισε τον Ράντονιτς καλό προπονητή!

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Γιώργου Μπαρτζώκα:

“Δεν είναι δουλειά μου να ασχολούμαι με το παρελθόν ή το κοντινό μέλλον. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν νευρικοί, χάσαμε σουτ, παίξαμε με το άγχος του φαβορί και του “πρέπει”. Ηρεμήσαμε στο ημίχρονο, βρήκαμε ρυθμό στην άμυνα και φτάσαμε στη νίκη.

Έβαλαν τα σουτ τα παιδιά μετά από καλή άμυνα και αφού βρήκαμε ρυθμό. Σήμερα ο Παναθηναϊκός ξέφυγε με 4-5 πόντους. Πέρσι έδωσε μεγάλη προσοχή στο ματς. Πάντα σέβομαι τον Παναθηναϊκό, έχει καλό προπονητή και καλό υλικό. Εμείς είμαστε πιο συμπαγής ομάδα”.