“Ασημένιες” στο 3Χ40 τουφέκι

Αυλαία στις φετινές υποχρεώσεις του στο πανελλήνιο πρωταθλημα έδωσε ο Παναθηναϊκός ΑΟ σήμερα, αγωνιζόμενος σε «διπλό ταμπλό» στα σκοπευτήρια Βυρωνα και Μαλακασας.
Στη Μαλακάσα η τριπλέτα Κατσιρης-Λιβέρης-Σαλταγιάννης κατέλαβαν την 4η θέση στην ομαδική κατάταξη στο Πιστόλι Ταχύτητας Ανδρών.Την ίδια ώρα, στο Εθνικό Σκοπευτήριο Βυρωνα, οι «πράσινες τουφεκουδες» Στογιανοβα-Μακρακη-Κηπαρακη κατέλαβαν τη 2η θέση στην ομαδική κατάταξη στο 3×40 Τουφέκι Γυναικών.

Στον τελικό του αγωνίσματος, η Μαρούσα Μακράκη κατέκτησε το Αργυρό και η Στογιανοβα Βεσυ το Χάλκινο μετάλλιο αντίστοιχα. Ολοκληρώνοντας την πολύ δύσκολη φετινή σκοπευτική σεζόν, ξεκινάει αυτόματα η προετοιμασία για την αγωνιστική δράση του 2022, με εξίσου μεγάλες προσμονές και απαιτήσεις.