Απίστευτο σκηνικό στο Σεβίλλη – Γρανάδα: Έληξε και ξαναξεκίνησε η αναμέτρηση

Αρκετές φορές έχουμε δει έναν διαιτητή να σφυρίζει πριν ολοκληρωθεί ο χρόνος των καθυστερήσεων. Κι ακόμη περισσότερες φορές το παιχνίδι να λήγει με την «γκρίνια» των παικτών όπου κυνηγούσαν κάτι από την αναμέτρηση.

Κάτι παρόμοιο συνέβη και στην περίπτωση της Γρανάδα, η οποία είχε μειώσε στις καθυστερήσεις σε 2-1 τη Σεβίλλη και είδε τον ρέφερι Μπενγκοετσέα να σφυρίζει τη λήξη της αναμέτρησης ένα λεπτο πριν ολοκληρωθούν τα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων.

Οι διαμαρτυρίες των παικτών της Γρανάδα εν τέλει έπιασαν τόπο, με τον Βάσκο διαιτητή να παραδέχεται το λάθος του. Όσα έγιναν στη συνέχεια ήταν το λίγοτερο… προτόγνωρα.

Οι παίκτες της Σεβίλλη πήγαν στα αποδυτήρια, έβγαλαν τις μπλούζες, τα παπούτσια και τις κάλτσες τους, την στιγμή που οι παίκτες της Γρανάδα έμεναν στο αγωνιστικό χώρο διαμαρτυρόμενοι στο διαιτητή. Εν τέλει ο ρέφερι της αναμέτρησης γύρισε τους γηπεδούχους στο γήπεδο για να παίξουν το εναπομείναν λεπτό.