Ανεβαίνουν συνεχώς οι “πράσινες αμαζόνες”

Πολύ καλή παρουσία είχε η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Παναθηναϊκού στο κλειστό «Παύλος Γιαννακόπουλος» στο φιλικό ματς κόντρα στις Εσπερίδες.

Οι «πράσινες» της Ελένης Καπογιάννη έδειξαν ότι βρίσκονται σε καλή αγωνιστική κατάσταση παρά το γεγονός ότι ακόμα βρίσκονται στο στάδιο της προετοιμασίας.

Το «τριφύλλι» μπήκε δυνατά από την αρχή του ματς και είναι χαρακτηριστικό ότι στο τέλος της πρώτης περιόδου ήταν μπροστά με 25-13.

Παρόμοια εικόνα και στην δεύτερη περίοδο με τον Παναθηναϊκό να βρίσκει εύκολα τον δρόμο προς το καλάθι ενώ ταυτόχρονα οι «πράσινες» ήταν σταθερές στην άμυνα τους και το αποτέλεσμα ήταν 48-27.

Στην τρίτη περίοδο ο ΠΑΟ διατήρησε τη μεγάλη διαφορά με 66-45 και στην τέταρτη περίοδο οι γηπεδούχες ξαναπάτησαν γκάζι και το τελικό σκορ ήταν 88-62.