Άιντραχτ-Ολυμπιακός: Καλώς τα παιδιά, καλώς τα 3-1 (vid)

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 3-1 από την Άιντραχτ στη Φρανκφούρτη για την 3η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Europa League. Ανώτεροι οι Γερμανοί στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, μπορεί να ισοφαρίστηκαν στο  30′ με πέναλτι του Ελ Αραμπί, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να σκοράρουν δύο φορές και να πάρουν το τρίποντο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26′ με πέναλτι του Μπόρε, με τους “ερυθρόλευκους” να απαντούν με το ίδιο… νόμισμα τέσσερα λεπτά αργότερα. Ο Ελ Αραμπί, επίσης με πέναλτι, ευστόχησε και ισοφάρισε το ματς με τη συμπλήρωση μισής ώρας στο ματς. Ωστόσο, οι Γερμανοί με γκολ του Τουρέ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφεραν να κλείσουν προηγούμενοι το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Γερμανοί συνέχισαν να ψάχνουν ακόμη ένα γκολ το οποίο θα τους εξασφάλιζε τη νίκη, και το βρήκαν. Στο 59′ ο Καμάντα έγραψε το 3-1 χαρίζοντας μία νίκη στην Άιντραχτ που της δίνει τον πρώτο λόγο για την πρωτιά του ομίλου.