Αγχωτικό “διπλό” για τον ΠΑΟΚ στην Κοπεγχάγη (vid)

Ο ΠΑΟΚ αγωνίστηκε με παίκτη παραπάνω από το ένατο λεπτό, προηγήθηκε με 2-0 αλλά… καρδιοχτύπησε στα τελευταία λεπτά με την Κοπεγχάγη να μειώνει στο 80′. Τελικά ο δικέφαλος του βορρά πήρε τη νίκη με 2-1 στη Δανία, παρά τα… αγχωτικά τελευταία λεπτά του ματς.

Οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες μετά από απ’ ευθείας κόκκινη στον τερματοφύλακα Γκράμπαρα για χέρι εκτός περιοχής στο 9ο λεπτό. Η ελληνική ομάδα προηγήθηκε στο 19′ με γκολ του Σίντκλεϊ και διπλασίασε τα τέρματά της στο 38′ με τον Ζίβκοβιτς. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 80′ με γκολ του Μπιλ και μετέφεραν την πίεση στην περιοχή του ΠΑΟΚ, αλλά το 2-1 ήταν το τελικό σκορ. Έτσι, οι Θεσσαλονικείς έφτασαν τους 7 βαθμούς και έπιασαν την κορυφή του 6ου ομίλου του Europa Conference League.