ΑΕ Μυκόνου – Παναθηναϊκός 1-3: Κέρδισε τις νησιώτισσες και τον… άνεμο (vid)

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα της γυναικείας ομάδας ποδοσφαίρου του Παναθηναϊκού από τη Μύκονο, καθώς οι Πράσινες κέρδισαν με 3-1 της νησιώτισσες σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για την τέταρτη αγωνιστικής της Β’ Κατηγορίας.

Οι Πράσινες κυριάρχησαν στο παιχνίδι, ωστόσο πέρα από τον αντίπαλο είχαν να αντιμετωπίσουν και τον δυνατό άνεμο, ο οποίος δυσκόλεψε τις προσπάθειες τους.

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό με την ταλαντούχα Νταρζάνου, έκανε το 2-0 στο 30ο λεπτό με την αρχηγό Δημητρίου, ενώ η “σφραγίδα” νίκης μπήκε στο 87ο λεπτό με σουτ της πρώτης σκόρερ των Πράσινων, Στέλλας Ντζάνη.

Πλέον το Τριφύλλι του Γιάννη Χαραλαμπίδη έφτασε τους 15 βαθμούς, “έπιασε” στην πρώτη θέση του ομίλου τον Ιάσωνα Ιλίου και ετοιμάζεται για το ματς κορυφής την ερχόμενη Κυριακή στο Στάδιο Ιλίου (15/01, 18:00).