90λεπτο ο… MVP Τσέριν στη νίκη της Σλοβενίας επί του Σαν Μαρίνο – Βγήκε αλλαγή ο Βέρμπιτς

Άνταμ Τσέριν και Μπέντζαμιν Βέρμπιτς αγωνίστηκαν ως βασικοί στην εντός έδρας αναμέτρησης της Εθνικής Σλοβενίας με το Σαν Μαρίνο, στην οποία οι Σλοβένοι επικράτησαν 2-0.

Ο μέσος του Παναθηναϊκού συμπλήρωσε 90λεπτο και ήταν ο κορυφαίος της ομάδας του, αφού από τα πόδια του περνούσε όλο το παιχνίδι των γηπεδούχων. Αναφορικά με τον Βέρμπιτς, ο 29χρονος εξτρέμ βγήκε αλλαγή στο 82ο λεπτό του αγώνα και είχε συμμετοχή στο πρώτο γκολ. Αμφότεροι βοήθησαν το αντιπροσωπευτικό τους συγκρότημα να φτάσει στη δεύτερη νίκη σε ισάριθμα ματς στην προκριματική φάση του Euro 2024.

Από την άλλη ο Αντράζ Σπόραρ ήταν στον πάγκο, ωστόσο δεν πήρε χρόνο συμμετοχής. Θυμίζουμε, πως ο σέντερ φορ του Τριφυλλιού προέρχεται από τραυματισμό.

Για την ιστορία, το πρώτο γκολ της Σλοβενίας προήλθε από τον Μπέντζαμιν Σέσκο, ενώ το δεύτερο χρεώθηκε ως αυτογκόλ του Ντι Μάιο.